Atopický ekzém je svědivé, zánětlivé onemocnění kůže, které je genetického původu. Nejedná se o nakažlivé onemocnění, a tak není potřeba pacienta hospitalizovat či ho nějak omezovat. Dnes existuje atopický ekzém ve dvou okruhách – porucha kožní bariéry a imunitní odchylka v kůži. Jedná se, bohužel, o nevyléčitelnou nemoc. A léčba atopického ekzému má minimalizovat jeho projevy na kůži. Cílem je dosáhnout takové kůže, aby na první pohled vypadala v pořádku. Jak toho docílit?

Klasická léčba atopického ekzému

Bez předchozí prevence a péče je léčba atopického ekzému zbytečná. Léčba je závislá na tom, jak je ekzém rozsáhlý, zda se projevuje suchými místy se šupinami, pupínky, puchýřky či mokváním. Lékař je při rozhodování ovlivněn vždy průběhem projevu ekzému. Jinou léčbu totiž vyžaduje ekzém, který se projevuje souvisle a nepříznivě, jinak zase ten, který se dvakrát do roka zhoršuje.

Základem každé léčby je zevní a lokální podání léků. Těžší případy vyžadují také fototerapii, což je léčba ozařováním UV světlem. V nejtěžších případech lékař předepisuje preparáty, které tlumí imunitu. Dermatolog musí každému pacientovi vysvětlit, jak se dané léky mají používat, kdy je používat a jak často.

Udělejte něco pro své zdraví

Ale kromě toho, že vám lékař předepíše vhodné léky, můžete i vy něco pro své zdraví udělat. Na trhu jsou k dostání různé doplňky stravy, které podporují imunitu a zabraňují projevům atopického ekzému. Velmi poptávaným je krém na atopický ekzém zvaný Protopan. Jedná se o hutnou formu promašťovacího krému, který se dostává hluboko do kůže. Pacient si touto formou nahrazuje všechny potřebné složky pro tvorbu účinné kožní bariéry.

Dále je krém na atopický ekzém ideální pro zklidnění a regeneraci nemocné pokožky. Aplikuje se na suchá a problematická místa. Jelikož v něm nejsou obsažené žádné parfemační přísady, nepůsobí dráždivě a pacienti ho dobře snáší. Jedná se o doplněk stravy, jímž můžete podpořit své zdraví.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Post Navigation