Taška, brašna, aktovka, to jsou všechno souhrnné názvy pro školní tašku. Každý rok je plné papírnictví nebo i obuvi, kde se to hemží maminkami, které vybírají právě školní aktovku. Při nákupu byste se měli nejdříve přesvědčit o tom, jestli je aktovka vyrobená v souladu s příslušnou normou a má všechny certifikáty, které jsou potřebné. Jedině tak se může dostat do obchodu a být považována za legální výrobek vhodný pro dítě. Neměli byste ji kupovat v tržnici u vietnamských prodejců. Ptáte se proč? Třeba protože vám nikdo nedá paragon neboli doklad, kterým byste mohli uplatnit reklamaci, když se třeba na tašce něco pokazí.

Vyhněte se podezřele levným brašnám, šetřit se obvykle nevyplácí. Tvar školní tašky je extrémně důležitý, minimálně z důvodu, aby se vašemu dítěti nepokazila záda. Měla by mít pevnou, ale zároveň lehkou konstrukci. Co je důležité, tak váha tašky do školy, by neměla překročit deset procent tělesné hmotnosti dítěte. Neopomínejte ani tvar školní aktovky. Nejvhodnější tvar by měl být čtvercový nebo obdélníkový, ten na výšku. Měla by být tak veliká, aby dosahovala ke kříži, o který by se měla opírat pruhem z měkkého materiálu. Nevhodné, a to absolutně, obdélníkové tvary na šířku. Ty obvykle zasahují až do beder, tím pádem se dítě v zádech prohýbá, což není dobré.

Dnešní děti jsou zvyklé nosit tašku přes jedno rameno. Prostě to vidí u ostatních, tak aby byli jako oni, tak dělají to samé. To je ale hloupost. Školní taška se musí nosit přes obě ramena. Popruhy by měly dosahovat délky až sedmdesát centimetrů. Taktéž musí mít volitelné nastavení a protiskluzovou úpravu. Když jsou popruhy příliš dlouhé, tak to taky není optimální, protože to má zase za následek zakulacení zad. Zátěž tašky, které je nerovnoměrně rozdělená, vede až k pokřivení páteře.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Post Navigation